четвер, 29 вересня 2022 р.

 3 жовтня

Понеділок

Я досліджую світ

"Сонячна система – частина Всесвіту.Виготовлення моделі нашої галактики."

Урок в ZOOM на платформі Єдина Школа


Математика

Тема:"Письмове ділення трицифрового числа на одноцифрове"

Урок в ZOOM на платформі Єдина Школа


Українська мова

Тема:"Головні і другорядні члени речення Розпізнаю головні і другорядні члени речення"

Урок в ZOOM на платформі Єдина Школа


Літературне читання

Тема:"Узагальнення і систематизація знань учнів за розділом"Дивовижний світ міфів" . Наші літературні проеєти"

Пройдіть тестування за розділом:

за посиланням

vseosvita.ua/go     введіть код:   csq472

або

Перейдіть за посиланням:       

https://vseosvita.ua/test/start/csq472


Мистецтво

Тема: "Мистецтво та здоров’я .Петриківський розпис. Основні елементи петриківського розпису. Розпис паперової тарілки (гуаш)." (с. 22-23)

Мета: Розширювати знання про види декоративно-ужиткового мистецтва, ознайомити з та технікою виконання петриківського розпису, вчити учнів володіти такими мазками, як «гребінчик», «зернятко», «горішок» та   удосконалювати навички й уміння виконання петриківського розпису: окремих елементів і створення нескладних композицій, розвивати творчі здібності дітей,розвивати уяву,просторове мислення,дрібну моторику рук.художній смак відчуття композиції,виховувати акуратність в роботі та вміння довести розпочату справу до кінця,інтерес до народних промислів,традицій,до розпису.

Тип уроку: формування умінь і навичок.

Обладнання для учнів.

Альбом, олівець, пензлики,стаканчик на воду, підставка для пензликів, гуаш або акварель, палітра, сухі та вологі серветки.

Обладнання для вчителя: ноутбук, дошка,демонстраційний матеріал,роздатковий матеріал з елементами петриківського розпису,наочність,гуашеві фарби,пензлики,стаканчик з водою,палітра,серветки.

Основні поняття: петриківський розпис,елементи петриківського розпису,декор,декоративно-ужиткове мистецтво,композиція,декоративна композиція.

 Девіз уроку:

Не кажи «Не вмію!», кажи «Навчусь!»

                                        Хід уроку

 І. Організаційний момент.

 ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.

Сьогодні на уроці ми познайомимося із технікою петриківського розпису,дізнаємося а звідки ж походить цей термін,які елементи будемо використовувати у своїй роботі і створимо кожен свою  композицію в стилі петриківського розпису.Роздивіться уважно полотна з цим розписом.Таке розмаїття барв і фантазій.Чарівна петриківська квітка розцвіла на чудовій фарфоровій вазі,прегарним візерунком лягла на шовкову тканину,коштовним самоцвітом загорілася на лаковій поверхні сувенірної шкатулки.




 

III.Мотивація навчальної діяльності.

  1.Легенда про петриківський розпис.

Давно колись в одному селі жили сумні люди і не було радості в їхньому житті. Аж якось завітала до них у гості дівчинка Оленка. Придивилась вона навкруги, взяла фарби і намалювала на стіні хати великий букет яскравих квітів. Схожі квіти, але меншого розміру, з’явилися навколо печі, біля вікон, над дверима. Різні відтінки червоних квітів яскраво виділялися на тлі зелених листочків і нерозквітлих пуп’янків. Де-не-де виднілися соковиті червоні плоди.

      Потім Оленка взялася за скриню. На ній теж розквітли червоні квіти. Скриня стала виглядати багато, вишукано. Такі ж візерунки дівчинка написала на кухонних дощечках, на спинках стільців.

    Коли сумні люди повернулися додому з ярмарку, то не впізнали спочатку своєї хати: її кути, віконниці, одвірки – усе тішило око казковими орнаментами. Тоді посміхнулися люди і вже ніколи не сумували. Багато хто в цьому селі запозичив цю ідею, та й собі почав розписувати помешкання. Це створювало чудовий настрій!

      А навколо хат забуяли квітники, які підкреслювали: ми багатіємо серцем і душею, спостерігаючи за красою рідного краю, в якому народилися й живемо. Село це називалося Петриківка. Тому й малюнки стали називати петриківськими. Ось так казково з’явився петриківський розпис.

-Які люди жили в одному селі?

-Хто до них завітав?

-Що зробила дівчинка?

        -Чому зраділи люди,коли повернулися?

        -Як називалося це село?

        -Як стали називатися малюнки?

Розповідь про історію походження петриківського розпису.

Це село на Дніпропетровщині. Велике, славне село, яке зачаровує світ своїми мальвами і жоржинами, соняхами і рясною червоною калиною. Не тими, що на городі чи в саду, а мальованими – на дерев’яних тарелях, скриньках, вазах, колисках, столах, просто на папері.

 Соковиті, яскраві квіти майстрів Петриківки зачаровують своєю красою.

 Петриківські майстри в орнаменти розписів вплітають садові й польові квіти, колосся різних злаків, грона винограду, важкі кетяги калини. Їхня мета – втілити в одному образі красу усіх рослин.

Квітка в уявленні петриківців – це символ пишності природи, її розкішного цвітіння, щедрості плодів. Щоб наголосити на цьому, майстри вдаються до фантастичних перебільшень, творять свій, петриківський, світ краси. Секрет своєрідності їхнього розпису багато в чому залежить від саморобних пензлів, якими користуються народні умільці.





  IV.Актуалізація знань учнів.

Але  що ж таке композиція?

Композиція — це мистецтво розміщувати і співвідносити елементи зображення на площині. Велике значення у створенні композиції має підбір кольорів,розташування предметів на площині.

Поєднання таких кольорів, як червоний, жовтий та коричневий, надають орнаменту святкового настрою. У Петриківському розписі гармонійно поєднані рослинні форми, лінії, кольори. Барви розпису мають символічне значення.

Зелений колір - весна, пробудження, надія, добрий настрій.

Синій - небо, спокій, сила, вода.

Жовтий - сонце, життя, осінь, урожай.

Червоний - вогонь життя, буйне цвітіння, рідна домівка.

 Декоративно-ужиткове мистецтво — вид художньої діяльності, твори якої поєднують естетичні та практичні якості. Декоративне означає «прикрашати». Ужиткове ж означає, що речі мають практичний вжиток.

 Звичайно ж, людина здавна захоплювалась красивими речами, тому намагалась зробити своє побутове середовище гарним. Художнє оздоблення побутових предметів сприяло виникненню українського декоративного розпису. Наші прадіди полюбляли прикрашати хатні стіни та господарські приміщення, інтер’єр з деревини, меблі, посуд. Хатній настінний розпис – найдавніший та найпоширеніший вид малярства, який характеризується великою різноманітністю.

          Кожній сучасній українській області притаманні свої декоративно-ужиткові вироби, котрі набули значного розвитку. Національні традиції регіонів України та їх історія говорять про мистецьку талановитість народних майстрів.

Петриківський розпис – це унікальне явище народної творчості. 

 

V. Формування нових знань, умінь, навичок.

Петриківський розпис – це унікальне явище народної творчості. 

Як і багато років тому,так і сьогодні всі декоративні композиції,створені  петриківським розписом мають спільну основу-однакові елементи написання.:            зернятко,вусик,листок,горішок і багато інших.Ми з вами навчимося писати найважливіші.

 




  Усі розписи робляться без попереднього малюнка олівцем, відразу пензлем.

  Акварель і гуаш – основні фарбувальні матеріали.

Вправляння написання елементів петриківського розпису.Пояснюю,показую.

1.«Зернятко» – це простий мазок, форма якого залежить від форми пензлика. Він є одним з основних елементів петриківського розпису.

    Проводимо на папері вертикальну та горизонтальну лінії. Уздовж вертикальної лінії наносимо «зернятка» круглим пензлем, що при намочуванні збирається на кінчику в голочку. Для цього можна використати фарбу будь-якого кольору. Корпусом пензлика натискаємо так, щоб мазок мав форму краплі води. Повторюючи мазок багато разів, намагаємося наносити «зернятко» однакового розміру і на однаковій відстані. Ми не тільки навчимося  правильно наносити такий мазок, а й потренуємо окомір і вправність своєї руки.

Так само наносимо «зернятка» уздовж горизонтальної прямої. Якщо наносити «зернятка» похило до проведеної кінчиком пензля прямої лінії, то можна отримати або колосок, або листок акації. Це залежатиме від напряму «зернятка». Спробуємо і переконаємося.

2.«Криве зернятко»

Наступний елемент петриківського розпису – «криве зернятко». Набираємо фарбу на круглий пензлик і починаємо наносити мазок, як і звичайне «зерня», але при натискуванні трохи повертаємо руку вправо чи вліво. Маємо викривлену півколом краплину. Пишемо «криві зернятка» попарно, назустріч одне одному – отримаємо пуп’янок.

     Якщо об’єднати чотири чи п’ять «кривих зернят», можна отримати пелюстку великої квітки. Спробуймо себе і в цьому.

 

3.«Горішок»

Складається з двох мазків, вигнутих півлунками й поставленими один проти одного. Заповнивши порожнє місце між півлунками гребінчиковим або двома-трьома зернятковими мазками, матимемо форму, подібну до лісового горіха.

 

4. «Гребінчик»

Мазок, що починається з потовщення. Його роблять натиском пензля і закінчують тоненьким вусиком, який передають за допомогою легкого дотику кінчика пензля. Покладені кілька таких мазків нагадують гребінець

Практична робота учнів.Створення декоративної композиції.

Учні приступають до виконання роботи дотримуючись послідовності та користуючись роздавальним матеріалом.

Послідовність виконання роботи.

 

1.Визначити форму в якій буде виконуватись розпис (квадрат, круг, овал, трикутник тощо).Ми будемо виконувати довільно.На цілий аркуш.

Справжні петриківські майстри не використовують у роботі простий олівець,але враховуючи те,що ми сьогодні перший раз починаємо створювати такі шедеври мистецтва я вам дозволяю спочатку намалювати простим олівцем.

2. Спочатку поміркуйте,з яких елементів буде складатися ваш візерунок,і з яких кольорів.Тому перед початком роботи ми придумуємо приблизно свій орнамент і обводимо олівцем лише контури квітів і листочків приблизно,де вони будуть в нас розміщені.

3.Далі приступаємо до малювання квітів, перше - ми будемо малювати, використовуючи елемент «зернятко».
"Зернятко" - це простий мазок, профіль якого залежить від пензлика. Він є одним з основних елементів петриківського розпису, з допомогою якого створюються всі орнаментальні мотиви.

 

4..За допомогою ватної палички будемо малювати гроно калини.

 

5. Квітку меншого розміру ми виконуємо елементом, який називається «кривеньке зернятко».
"Кривеньке зернятко" - дуже поширений елемент, за допомогою якого утворюють "пір'ясте листя", "пуп'янки", пелюстки квіток.

 

6.За допомогою «пітушиння» з’єднуємо композицію. Щоб композиція виглядала закінченою, в петриківського розпису використовують так зване "питушиння", тобто з'єднання, як окремих мазків у квітках і листках, так і окремих елементів між собою. Це можуть бути тоненькі лінії, з'єднані в одній точці в кольорах, уздовж центральної лінії у квітці, або різноманітні "травички", "бутони", маленькі ягідки, бутончики, колосочки і безліч інших дрібних деталей, які розміщені навколо основних елементів чи вздовж стебла в букетах.

 

7.Промальовуємо найдрібніші деталі.(листочки серединки квітів,крапочки,травинки)

 Самостійна робота учнів.



 

 


 30 вересня

П'ятниця

Літературне читання

Тема:"Міфи Давньої Греції. «Дедал і Ікар»

Урок в ZOOM на платформі Єдина Школа


Математика

Тема:"Письмове ділення двоцифрового числа на одноцифрове"

Урок в ZOOM на платформі Єдина Школа


Фізична культура

Тема:"Організовуючі вправи.Вправи для розвитку витривалості.Вправи для формування навичок володіння малим м'ячем."

середу, 28 вересня 2022 р.



 29 вересня 
Четвер

Українська мова

Тема:"Звертання Розпізнаю, виокремлюю, правильно вживаю звертання"

Урок в ZOOM на платформі Єдина Школа


Математика

Тема:"Знаходження значень виразів. Усне ділення на одноцифрове число"

Урок в ZOOM на платформі Єдина Школа


Фізична культура

Тема:"Організовуючі вправи.Біг по слабопересіченій місцевості до 1000м.Вправи для формування навичок володіння малим м'ячем."





вівторок, 27 вересня 2022 р.

 28 вересня

СЕРЕДА

 Я  ДОСЛІДЖУЮ СВІТ
ТЕМА:"Аналіз діагностувальної роботи.Планета Земля – наш дім у Всесвіті."

УРОК В ZOOM на платформі Єдина Школа


Математика

Тема:"Множення одноцифрового числа на двоцифрове і трицифрове числа"

УРОК В ZOOM на платформі Єдина Школа


Українська мова

Тема:"Розвиток мовлення"

УРОК В ZOOM на платформі Єдина Школа


Дизайн і технології

Тема:"Осіннє розмаїття. Інструктаж з БЖД. Практична робота. Виготовлення гірлянди «Осіннє розмаїття» (Поєднання кольорів, добір матеріалів, властивості кольорів)."






Що знадобиться:
Двосторонній кольоровий папір.
Джгут чи міцна нитка.
Ножиці.
Простий олівець.
Клей ПВА.
Як зробити осінню гірлянду
Крок 1. Складіть аркуш кольорового паперу навпіл. Простим олівцем визначіть контури осіннього листочка. Форму можна добрати довільну, але важливо, аби верхівка листя була тупою. Такоє важливо, аби листочок розширювався в основі.

Крок 2. Вирізаємо та розгортаємо.
Крок 3. Акуратно згортаємо листочок в гормошку. Це повинні бути відрізки завширшки 1,5-2 см.

Крок 4. Гармошку потрібно зігнути чітко посередині.




Крок 5. Виріжте з паперу такого ж кольору довгу смужку, якою потрібно перетягнути середину. Сюди крапніть клей, а також на верхівку листочка, аби дві його частинки зійлися і не розпадалися.

Крок 6. Листочки різних кольорів нанизайте на джгут. Осіння гірлянда готова!Матеріал взято з сайту <a href="https://mamabook.com.ua">mamabook.com.ua</a>

понеділок, 26 вересня 2022 р.

 27вересня

Вівторок

Я досліджую світ

Тема:"Узагальнення і систематизація знань учнів.Діагностувальна робота."

Код доступу 7721983

Використайте  цей код,
відкривши посиланняjoin.naurok.ua

Або за  посиланням :


Математика
Тема:"Письмове множення трицифрового числа на одноцифрове."
Урок в ZOOM на платформі Єдина Школа


Українська мова
Тема:"Правильно відтворюю інтонацію речень"
Урок в ZOOM на платформі Єдина Школа

Літературне читання
Тема:"Міфи Давньої Греції. «Пандора"
Урок в ZOOM на платформі Єдина Школа

Фізична культура
Тема:"Організовуючі вправи.Біг по слабопересіченій місцевості до 1000м.Вправи для формування навичок володіння малим м'ячем.Рухлива гра."





неділю, 25 вересня 2022 р.

 26 вересня

Понеділок

Я досліджую світ

Тема:"Зовнішність людини. Акуратність"

Словничок - довідничок

Слово акуратний почали вживати на початку 18 століття, запозичивши його з польської мови. Проте і в польській мові це слово – чужинець, бо назву його поляки взяли з латинської мови. І як приємно бути акуратним! Бо це означає бути … (старанним, ретельним, сумлінним, дбайливим, совісним, скрупульозним). Акуратний – який уважно виконує щось.

Акуратний (про людину) – той, який дотримується порядку, точності.

Акуратний той учень, який охайно все робить, ніколи не запізнюється на уроки. У нього в зошитах немає плям, книжки чисті, обгорнуті.

Акуратний(про річ) – старанно зроблений, виготовлений.

Хвилинка - цікавинка

- Є річ, якою ви користуєтеся щодня. Вона допомагає нам слідкувати за своім зовнішнім виглядом.

Хто завжди правду каже,

Яким є, таким покаже

І без слів про все розкаже?   (Дзеркало)

-          Сьогодні нас оточують сотні і тисячі відображень: ми бачимо себе в маленьких дзеркальцях косметичок, вітринах, вікнах пропливаючих повз автомашин. Але колись за право розглядати себе в таємничому предметі багатії готові були віддавати багато грошей.

 Отже, як з'явилося перше дзеркало?

 Якщо бути строгим, то першим, для людини, дзеркалом колись на рубежі епох стала звичайнісінька калюжа. Але же була і проблема: її не понесеш із собою в оселю ... а дивитися на своє відображення люди хотіли давно. Тому одного разу з'явилися шматки обсидіану (Обсидіан — однорідна вулканогенна гірська порода, чорне, темно-сіре, коричневе вулканічне скло, буває чорне з фіолетовим ), які були відполіровані до блиску. У них відбивалися предмети з дивовижною чіткістю.

 Такі обсидіанові дзеркала зустрічалися в Америці, Китаї та ряді інших країн. Трохи пізніше до них приєдналися бронзові дзеркала, теж відполіровані. Вони мали ходіння у середземноморців. Це були хороші дзеркала, принаймні, вони не билися, якщо дитина - розбишака його випадково упустить. Але в 1240 році виникли принципово нові дзеркала - увігнуті.


 Робота за підручником

 «Інструкція з акуратності» ( підручник с.28)

-          Розгляньте малюнки. Про кого вони: охайних чи нечипур? Яку людину називають охайною?

-          Квітка лотоса служить традиційним символом чистоти. Лотос народжується у брудній воді, однак з’являється на світ чистим і незабрудненим. Ця  квітка допоможе нам познайомитися інструкцією з акуратності (діти працюють в підручнику з інструкцією з акуратності).

-          Розкажи ти дбаєш про свої речі, допомагаєш старшим і малюкам.

-          Розглянь малюнки. Як ти гадаєш яку людину називають акуратною, а яку нечипурою?


 Поетична хвилинка

Всі ми навчені порядку –

Зранку робимо ……(зарядку)

Миєм шию, ручки, личка.

Акуратність наша ……(звичка)

Свої кімнати прибираємо

І батькам ……….(допомагаємо)

Все навколо бережи,

З акуратністю ……(живи).

- Молодці діти! Ви все правильно зрозуміли і тепер знаєте, що робити, щоб бути завжди охайними і здоровими. Але ми з вами забули про одну важливу річ. Про ранкову зарядку

Ти привчайся до порядку, Кожен день роби зарядку. Загартовуйсь сміливіш - Будеш здоровіш..

 Фізкультхвилинка 



 Узагальнення й систематизація знань

 Читання й обговорення оповідання "У гостях і вдома"(с.29).

-Чи справді Янек був акуратним і ввічливим?Доведіть.

Гра «З’єднай прислів’я»

- Поясни зміст прислів’їв.

1.Чистота дорожча                                             та миє біло.

Хвороба з брудом                                              то й здоровим буду

Мило сіре                                                           за багатство.

Буду чистим і охайним –                                у дружбі.

Листом красиво дерево,                                  швидше ходять.

Не думай бути ошатним,                                для хвороби біда

Чисті чоботи                                                    а одежею тіло.

Чиста вода —                                                   а думай бути охайним..

Моральні задачі.

1. Настала зима. Випав сніг. Закінчи­лись у школі уроки. Юрко поспішає додому. Ось уже і знайома гір­ка. Підходить ближче і бачить, що Тарас з Максимом сіли на порт­фелі і їдуть з гірки з криком: «Ура!». Тарас перший з'їхав з гірки, побачив Юрка і закричав: Юрко, йди-но швидше до нас!

Що повинен був зробити Юрко?

2. Василь прийшов зі школи. Бабуся до нього: «Васильку, йди швидше обідати!»

— «Я вже йду, бабуню, тільки-но зніму піджак!»

Що повинен був зробити Василько, перш ніж сісти за стіл

Моральні правила: (Вправа «Склади пазли»)

·         Пам'ятай, в школу потрібно прихо­дити завжди» чистим і охайним.

·         Не сідай за стіл і за уроки з бруд­ними руками.

·         Стеж сам за своїм одягом, взуттям, шкільними ре­чами.

·         Будь завжди охайним і акуратним!

Розгляд життєвих ситуацій (інсценізація групою ситуації)

Хлопчик повернувся зі школи додому. Глянула мати, а нова його шапка подерта і вся в грязюці.

-- Це що?

-- Та це хлопці...   .

-- Що хлопці?

-- Скинули з мене шапку й почали у футбол грати.

— А ти ж де був?

— На воротах стояв.

Запитання:

1.         Що можна сказати про поведінку цього хлопчика?

2.         Чим можна грати у футбол?

3.         Як потрібно ставитися до своїх речей?

 Підсумок уроку

Гра «Продовж  речення» (рефлексія)

Бути акуратним означає …………………………

Акуратність людині допомагає ………………………………

Домашнє завдання:

Підібрати вірші, приказки з теми.

Скласти казку про чистоту, акуратність.


- Чому потрібно бути чистим і охайним?

- Чи справдилися ваші очікування від уроку?

Вправа «Букет настрою» (самооцінка)

-          Який букет ви візьмете сьогодні з уроку, чому?


      Математика

   Тема:Письмове множення двоцифрового числа на одноцифрове"

    Урок в ZOOM на платформі Єдина Школа


     Українська мова

    Тема:"Аналіз діагностувальної роботи.Види речень за метою висловлювання та інтонацією Розпізнаю та будую речення, різні за метою висловлювання та інтонацією"

   Урок в ZOOM на платформі Єдина Школа


    Літературне читання

    Тема:"Міфи слов'янських народів.О.Бондарчук "Міфи про створення світу та людей"

     Урок в ZOOM на платформі Єдина Школа


    Мистецтво

    Тема:"Натюрморт. Правила композиції. Зображення натюрморту у теплій або холодній кольоровій гамі(монотипія,гуаш) "(с. 18-19)

     




Створи свій натюрморт.


   

 

  

 

  16 лютого  П'ятниця Мистецтво Тема:" Балет-казка. Створення образів казкових гномів з казки «Білосніжка і сім гномів» (фарби аква...